Pod pojmem bazénová chemie se skrývá pestrá škála výrobků určených k desinfekci a spolehlivé ochraně bazénové vody tak, aby ji neohrozilo žádné znečištění. Nicméně bazénová chemie bývá zpravidla zaměřena spíše na znečištění mikroskopického charakteru, na různé bakterie, sinice a řasy, s nimiž bychom jiným způsobem nedokázali hnout. Zatímco různé makroskopické nečistoty jako může být prach, pyl, listy, hmyz a další znečištění, dokážeme z bazénové vody odstranit s pomocí dnové síťky, bazénového vysavače, a především účinné filtrace, tak tito užiteční a naprosto nezbytní pomocníci nám s mikroskopickým znečištěním nepomohou.
Zkrátka proto, že tyto drobné organické částečky bývají zpravidla tak malé, že je filtrace nedokáže zachytit. V tomto případě je pak naprostým základem péče o bazénovou vodu prevence. Ať budete svou bazénovou vodu zakrývat krycí bazénovou plachtou sebevíce svědomitě, tak i přesto se do ní tyto mikroorganismy dostanou, stačí, aby zafoukal vítr, a jejich drobné částečky jsou na místě. Proto pokud nechcete, aby se jim ve vaší nádrži dařilo, je nezbytné, abyste vodu pravidelně desinfikovali. A to nejlépe s pomocí bazénové chemie. Na výběr máte hned celou dlouhou řadu přípravků, které k tomu můžete využít, ať už jde o chlorovou, bromovou anebo kyslíkovou chemii.
Všechny použité přípravky jsou silná oxidační činidla, která s nežádoucími mikroorganismy dokážou jednou provždy zatočit. Takže pokud vám náhodou vadí typický zápach chlóru anebo jste na chlór dokonce alergičtí, tak není nic jednoduššího, než zvolit kyslíkovou chemii na bázi aktivního kyslíku. Zkrátka, je z čeho vybírat, a to ať už jde o konkrétní druh oxidačního činidla, tak pokud jde o skupenství daného výrobku anebo o ceny. V nabídce jsou i vysoce účinné šokové přípravky, stejně tak jako shlukovače, projasňovače, měniče ph a podobně, se kterými bude péče o vaši bazénovou vodu jedna radost.