Kdyby měli všichni lidé na celém světě vždy dost peněz, nebyla by aktuální podstatná část problémů, které lidé mají. Jenže my lidé nejednou dost peněz nemáme, a když je nemáme, zkrátka strádáme. Protože bychom si tu mohli celé dlouhé hodiny vyjmenovávat to, co by nám bez dostatku finančních prostředků scházelo, co bychom si nemohli koupit.
Ovšem navzdory zřejmé potřebě peněz jich my lidé nejednou nemíváme dost. Ba můžeme jich mít nejen málo, ale i naprosté minimum, ba i do dluhů můžeme spadnout. A pak je naše žití hotový očistec, ne-li rovnou peklo.
A co s tím udělat, když potřebujeme peníze, ale nemáme je? Jak je získat, když se nám je ani přes usilovnou snahu nedaří vydělat? V takové situaci je nejednou vlastně už jen jediný způsob řešení. Je možné si vzít půjčku a s její pomocí se dočkat dob, kdy zase bude lépe.
Jenže získání nějaké té půjčky předchází potřeba prokázat svoji ochotu a schopnost všechno splatit. Člověk musí být takzvaně bonitní, aby mu nějaká finanční instituce uvěřila a potřebné finance mu poskytla.
A když člověk se žádostí o půjčku neuspěje? Když má dejme tomu poměrně malý příjem, nějaký záznam v registrech dlužníků, exekuce na majetek nebo podobné potíže? Pak přichází ke slovu hypotéka bez registru, poskytovaná lidem nebankovní společností. U té se totiž nehledí na zmíněné nedostatky jako na dogma, takové žadatelovy problémy se tu nejednou dají přejít mlčením a peníze lze poskytnout. Rychle, výhodně a klidně i ve velkém množství a se vhodnou délkou splácení a výší splátek.
Jenže ani u nebankovní společnosti to není jen tak, i zde platí něco za něco. A oč tu jde? Především o nutnost zaručit se za takovou hypotéku zástavou nemovitosti.
Ten, kdo vlastní nějaký nemovitý majetek a chce a může ho tu dát do zástavy, obvykle uspěje. A má peníze na překonání těžkých časů. Po nichž zase vše splatí a život poplyne normálně dál.